18.07.2017

Historia i perspektywy rozwoju terenów inwestycyjnych nad odrą w szczecinie - relacja z rejsu

W piękną, słoneczną sobotę 17 września 2016 roku zaliczyliśmy kolejną interesującą imprezę integracyjną – tym razem szkolenie na statku!

Pływając statkiem wycieczkowym M/S „Joanna” po Odrze, Międzyodrzu i Jeziorze Dąbie wysłuchaliśmy prelekcji pt.: „Historia i perspektywy rozwoju terenów inwestycyjnych nad Odrą w Szczecinie”.

Prowadzący, przewodnik: inż. Ryszard Kotla to znany w regionie publicysta krajoznawczy, działacz i przewodnik turystyczny, dziennikarz, historyk, nauczyciel akademicki, pasjonat i znawca m.in. historii Pomorza Zachodniego i Szczecina, autor wielu książek i publikacji - człowiek legenda, skarbnica wiedzy o Szczecinie i okolicach!

O godzinie 13.00 zaczęło się meldowanie na statku ponad 80–ciu uczestników – rzeczoznawców, praktykantów oraz liczne osoby towarzyszące z kraju i zagranicy (dosłownie!). Miło, że przybyła także młodzież i dzieci – może przyszli adepci nasze trudnej sztuki wyceny.

W nasz 6 godzinny rejs wypłynęliśmy o 13.30 z Bulwaru Piastowskiego przed Trasą Zamkową. Potem już do wieczora podziwialiśmy od strony wody nasz piękny Szczecin i okolice.

Przy miłych towarzyskich rozmowach, próbach wiązania węzłów oraz nauce alfabetu morskiego (każdej literze alfabetu odpowiada określona pozycja obu ramion z chorągiewkami) zaliczyliśmy m.in.: Odrę Zachodnią, Kanał Grodzki, nabrzeża w Porcie, Przekop Mieleński, Kanał Iński, Jezioro Dąbie oraz „Betonowca”, rzekę Świętą, Kąpielisko Mieleńskie, Parnicę, Regalicę ……

Na świeżym powietrzu, kiedy głód mocno daje o sobie znać, zaserwowano nam ciepły i zimny posiłek, który w plenerze szczególnie szybko znikał.

Rejs umilał nam zespół Emerald - szczecińska grupa folkrockowa, założona w 1991 roku. „Ich styl wywodzi się z klimatów typowo pijacko-barowych” (to za Wikipedią!), co akurat bardzo nam odpowiadało, bo bar na okręcie był suto zaopatrzony!

Cieszymy się z kolejnej po Barlinku, udanej dzięki licznej grupie aktywnych uczestników, naszej stowarzyszeniowej imprezie. Potrafimy się razem bawić i miło spędzać czas. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych naszych imprezach: stacjonarnych, plenerowych, wyjazdowych, kameralnych, szkoleniowych, towarzyskich jak je tam zwał … ważne abyśmy byli razem.

Ahoj - Zarząd ZSRM

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij